www.counter-strike.pl

 
DH Winter 2014 - ESC Gaming dało radę dziękujemy
napisany przez: Pavilon, 28-11-2014 11:24 komentarzy: (1)
 
 
Wczoraj nasz drugi zespół Counter Strike – czyi ESC Gaming, zaliczył debiut na wielkoszlemowym turnieju DreamHack Winter 2014. Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony i są cały czas na językach komentatorów, gdyż byli bardzo blisko wyeliminowania gospodarzy Ninjas In Pyjamas. Trzeba tutaj wspomnieć, że NiP to drużyna złożona z profesjonalistów, którzy tylko trenują grając w CS`a i na tym zarabiają pieniądze, zaś gracze ESC Gaming pracują na pełnym etacie, a oprócz tego trenują. Ich osiągnięcie zatem jest tym większe. Patrząc statystycznie najlepszym zawodnikiem w ekipie biało czerwonych był Paweł 'innocent' Mocek z 60 fragami w trzech meczach.

Więcej...
 
 
DH Winter 2014 – ćwierćfinały – Virtus.pro z idealną drogą do finału !!
napisany przez: Pavilon, 28-11-2014 02:11 komentarzy: (0)
 
 
W fazie grupowej odpadły oba amerykańskie zespoły Cloud9 oraz iBUYPOWER. O mały włos a ich los podzieliłyby Ninjas In Pyjamas oraz Natus Vincere. Ci pierwsi minimalnie wygrali z ESC Gaming, zaś Ukraiński zespół dopiero po dogrywce wygrał z Flipsid3. Ćwierćfinały zostały rozstawione, a Virtus.pro trafiło na teoretycznie najsłabszy zespól PENTA Sports. Niemcy jednak są największą niespodzianką turnieju, gdyż wyeliminowali wyżej notowanych graczy iBUYPOWER. Polacy swój mecz rozpoczną o godzinie 14.15. Wszystkie pozostałe ćwierćfinały wyglądają bardzo interesująca, ale jeden o 17.30 jest wybitnie elektryzujący. Zmierzy się w nim LDLC z fnatic.

Więcej...
 
 
DH - Virtus.pro wygrywa grupę, ESC blisko wyeliminowania NiP
napisany przez: Pavilon, 28-11-2014 01:13 komentarzy: (0)
 
 
W grupie D bezkonkurencyjne okazało się Virtus.pro, które swoje dwa mecze z myXMG oraz Natus Vincere wygrało 16-2. Większe emocje dostarczyli nam gracze ESC Gaming, którzy najpierw przegrali wyraźnie z jednym z faworytów turnieju LDLC, by później wygrać Planetkey Dynamics i dzielnie walczyć Ninjas In Pyjamas o wejście do ćwierćfinałów. Ostatecznie nie udało się pokonać Szwedów przed własna publicznością, ale Polacy solidnie napędzili im stracha ulegając dopiero w ostatnich rundach 16-13 na mapie de_cache. Komentatorzy spotkania zgodnie przyznali, że nie był to najlepszy mecz NiP, a ESC Gaming mimo porażki pokazali się z bardzo dobrej strony.

Więcej...
 
 
DH Winter 2014 - HR i dignitas wygrywają grupy
napisany przez: Pavilon, 27-11-2014 18:21 komentarzy: (0)
 
 
W grupie A i B na DreamHacku doszło do paru sensacji. Z turniejem pożegnały się już oba amerykańskie zespoły. Cloud9 nie sprostał zespołom HellRaisers oraz fnatic, zaś iBUYPOWER przegrali z dignitas oraz nieoczekiwanie z PENTA Sports. Zaskoczeniem jest też wygranie grupy A przez HellRaisers, które najpierw rozprawiło się z Cloud9, a następnie z wielkim fnatic. Grupa B została wygrana przez dignitas. Duńscy gracze spacerkiem przeszli przez PENTA i iBUYPOWER. Mamy też pierwszego ace`a. Popisał się nim Markus "pronax" Wallsten z fnatic w meczu z HellRaisers na mapie de_mirage. Film w dalszej części newsa.

Więcej...
 
 
„Anty Terroryści powinni ich aresztować”- czyli krótki wywiad z Tazem.
napisany przez: Pavilon, 27-11-2014 00:31 komentarzy: (0)
 
 
Jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników polskiej drużyny Virtus.pro udzielił krótkiego wywiadu dla szwedzkiego portalu ESPORT. Wiktor "TaZ" Wojtas opowiada o przygotowaniach drużyny do kolejnego turnieju wielkoszlemowego, oraz komentuje ostatnie wydarzenia głównie związane ze sceną Francuską. Mowa tu oczywiście o popularnych "Wakacjach" (VACaction) na które wspólnie wybrali się Hovik "KQLY" Tovmassian z zespołu Titan oraz Gordon "Sf" Giry z zespołu Epsilon, a także Simon "smn" Beck z ALTERNATE. Zapraszam do przeczytania wywiadu tuż przed rozpoczęciem DreamHack Winter 2014.

Więcej...
 
 
DreamHack Winter 2014 będzie zabezpieczony
napisany przez: Pavilon, 26-11-2014 22:17 komentarzy: (0)
 
 
Jak są wielkie pieniądze to muszą być i zabezpieczenia na ich miarę. Organizatorzy DreamHack Winter 2014 po ostatnich doniesieniach i banach za tzw. „soft aimbot” zdecydowali się na wprowadzenie sporych restrykcji dla graczy, aby jak najlepiej ochronić turniej przed ewentualnymi podejrzeniami, że któryś z zawodników mógłby używać niedozwolonych programów. Będzie to najlepiej zabezpieczony turniej w historii Counter Strike. DreamHack Winter 2014 startuje już w czwartek, ciekawe czy któraś z drużyn zanotuje spory spadek formy? Czy wszyscy zawodnicy zagrają na swoim poziomie?

Więcej...
 
 
ESEC 2014 - czy reprezentacja Francji zostanie ukarana??
napisany przez: Pavilon, 26-11-2014 20:22 komentarzy: (1)
 
 
Wszystkie drużyny, w których chociaż przez moment grał któryś z zawieszonych przez VALVE graczy, poniosły konsekwencje. Co zatem stanie się z reprezentacją Francji, która awansowała na finały LANowe Mistrzostw Europy razem z Finlandią, Szwecją oraz Danią, a które rozpoczynają się już 13-14 grudnia w Belgradzie? W kadrze trójkolorowych występował zawieszony za oszustwa Hovik 'KQLY' Tovmassian. Nawet w ostatnim spotkaniu z Rosjanami, które decydowało o awansie grał KQLY, podobnie w meczu grupowym przeciwko Polakom. Czy zatem konsekwencje dopadną też reprezentacje Francji? Jak myślicie, czy Francja powinna zostanie wycofana, a zamiast niej pojedzie Rosja?

Więcej...
 
 
ESL Pro League - znamy grupy - mouz wyrzucone
napisany przez: Pavilon, 25-11-2014 22:39 komentarzy: (0)
 
 
Dramatu związanego z oszustami ciąg dalszy na scenie Counter Strike. Konsekwencje tym razem poniósł zespół mousesports, który nie świadomy niczego, skorzystał w niemieckich eliminacjach do ESL Pro League z usług Simona "smn" Beck`a. Smn pare dni później został zablokowany za oszustwa w grze. Także mousesports pożegnało się z Pro League, a na ich miejsce wszedł inny zespół występujący pod flaga naszych zachodnich sąsiadów – PENTA Sports. Poznaliśmy więc już całą 16-stkę drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy i 3 grudnia rozpoczną rywalizację. Wśród nich są dwie polskie formacje Virtus.pro oraz ESC Gaming. Faza grupowa wyłoni najlepszą ósemkę, która pojedzie na LAN z pulą nagród 48,000$.

Więcej...
 
 
EPS - już w ten weekend, MICHU zagra z Ziomkami
napisany przez: Pavilon, 24-11-2014 18:27 komentarzy: (0)
 
 
Już w najbliższy weekend w M1 w Zabrzu odbędą się finały ESL Pro Series w Polsce z pulą nagród 10,000 zł. Do głównego turnieju zakwalifikowały się cztery drużyny: Ziomki Ziomeczki, 31337 eSports, noMERCY oraz ePLAY. W tej pierwszej drużynie wystąpi gościnnie nadzieja polskiego Counter Strike`a - Michał "MICHU" Müller. Mimo swojego młodego wieku MICHU jest jednym z już bardziej doświadczonych graczy na polskiej scenie. Przypomnijmy, że razem z Virtus.pro pojechał na turniej StarSeries, który odbywał się w Kijowie. Zastąpił wtedy Jarosława „pashe” Jarząbkowskiego. Teraz wspomoże ekipę Ziomki Ziomeczki, w której występował już w fazie internetowej.

Więcej...
 
 
ESC Gaming oprowadza po Inferno Online
napisany przez: Pavilon, 24-11-2014 18:03 komentarzy: (3)
 
 
Druga siła polskiego CS`a, czyli ESC Gaming podobnie jak pozostałe zespoły zakwalifikowane do DreamHack Winter 2014, przebywa obecnie na bootcampie w Inferno Online w Sztokholmie. Polacy ostro trenują przygotowując formę na ten ostatni w tym roku wielki turniej Counter Strike`a z pulą nagród 250,000$. Manager zespołu Łukasz 'PRAWUs' Ganczewski nakręcił krótki film, w którym Paweł 'innocent' Mocek oprowadza nas po tej mekce graczy czyli Inferno Online. Turniej DreamHack Winter 2014 rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Liczymy na dobry występ zarówno Virtus.pro jak i ESC Gaming.

Więcej...
 
 
Operation VACation - podsumowanie przez IZAK`a
napisany przez: Pavilon, 23-11-2014 11:07 komentarzy: (8)
 
 
Mleko się wylało na scenie Counter Stirke. Ostatni tydzień to najczarniejsze dni dla tej gry w historii. Przypomnijmy dwóch światowej klasy graczy Hovik "KQLY" Tovmassian z zespołu Titan oraz Gordon "Sf" Giry z zespołu Epsilon zostali zbanowani przez producenta gry VALVE. To najostrzejsza kara przewidziana w tej chwili dla graczy, którzy są już zrujnowani jako zawodowcy. Obaj zostali wykluczeni ze swoich zespołów i wyrzuceni na margines społeczeństwa. Korzystali oni ze wspomagacz poprawiającymi celność od 10% do 20% tzw. "soft aimbot”. Całą sprawą przyglądnął się Piotr „IZAK” Skowyrski, znany komentator na scenie polskiej, który w prawie 30 minutowym filmiku podsumował i wyjaśnił, na czym te czity polegały. IZAK obalił też mit listy pozostałych graczy profesjonalnych, którzy mają korzystać z podobnych wspomagaczy. Zapraszam do oglądania.

Więcej...
 
 
CPH Wolves i Flipsid3 pojadą na DH Winter 2014
napisany przez: Pavilon, 23-11-2014 10:50 komentarzy: (0)
 
 
W dniu wczorajszym rozegrano szybki turniej eliminacyjny do DreamHack Winter 2014, by zastąpić zdyskwalifikowane Titan oraz Epsilon. Wzięły w nim udział 4 zespoły. Swoje mecze wygrały Copenhagen Wolves oraz Flipsid3 i to one pojadą na turniej do Jönköping. Duńczycy trafili do grupy B, zaś Szwedzi do grupy D z Virtus.pro. Copenhagen Wolves wyeliminowali 3DMAX zaś Flipsid3 pokonało London Conspiracy. Te spotkania rozgrywane były w Inferno Online w Sztokholmie. Przypominamy, że turniej DreamHack Winter 2014 startuje w najbliższy czwartek, a zawodnicy wszystkich ekip już trenują w Inferno Online na bootcampach finansowanych przez organizatora. Poniżej rozpiska wszystkich grup DH 2014.

Więcej...
 
 
Titan oraz Epsilon wykluczone z DH 2014
napisany przez: Pavilon, 21-11-2014 09:36 komentarzy: (0)
 
 
Z uwagi na bany dla graczy Hovik "KQLY" Tovmassian oraz Gordon "Sf" Giry zespoły Titan oraz Epsilon zostały wykluczone ze startującego w najbliższy czwartek wielkiego turnieju DreamHack Winter 2014. Stało się to dlatego, że oba zespoły po usunięciu zawieszonych graczy mają w swoich składach tylko po dwóch graczy, którzy brali udział podczas ostatniego turnieju ESL One w Kolonii. Zajęli tam miejsca w pierwszej ósemce dlatego na DreamHack Winter 2014 dostali zaproszenia. Niestety nie spełniają teraz wymogu zapisanego w regulaminie, gdyż powinni posiadać minimum 3 graczy z poprzedniego eventu. W ich miejsce organizatorzy postanowili zrobić jednak turniej kwalifikacyjny w Inferno Online z którego awans uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Więcej...
 
 
Francuscy gracze KQLY oraz Sf VAC banned
napisany przez: Pavilon, 21-11-2014 09:22 komentarzy: (9)
 
 
Oj dzieje się ostatnio na scenie Counter Strike. Dwaj gracze z Francji - Hovik "KQLY" Tovmassian z zespołu Titan oraz Gordon "Sf" Giry z zespołu Epsilon zostali zawieszeni przez VALVE - VAC banned. To zawodnicy należący do grona najlepszych graczy Counter Strike na scenie, stoimy więc przed bardzo poważnym problemem. Skoro sytuacja tak szybko się rozwija ciekawe ile jeszcze kont graczy zostanie zablokowanych. Zespół Titan zawiesił swojego gracza do czasu wyjaśnienia sytuacji, podobnie będzie zapewne z Epsilon. Wszystko zaczęło się niecały tydzień temu od zawieszenia niemieckiego gracza Simona "smn" Beck'a z zespołu ALTERNATE. Ciąg dalszy z pewnością nastąpi…

Więcej...
 
 
PCSG Winter 2014 - poznaliśmy nagrody
napisany przez: Pavilon, 20-11-2014 21:39 komentarzy: (0)
 
 
133 drużyny zapisały się do eliminacji zimowej edycji Poznań Computer Sport Games 2014. Powalczą one o 8 miejsc na finałach, które odbędą się w dniach 6 - 7 grudnia w Hali Arena w Poznaniu. Drużyny zostały podzielone na na piętnaście grup po dziewięć zespołów. Z każdej z grup do playoffów awansuja dwie najlepsze drużyny, z pierwszej grupy awans wyjątkowo uzyskają trzy zespoły. Do drugiej fazy eliminacji przejdzie więc 31 drużyn. W tej fazie turnieju czeka już ESC Gaming, które z uwagi na to, że wygrało drugą edycję w lecie, zostanie rozstawione już w playoffach. Drabinka zostanie rozegrana w systemie pojedynczej eliminacji, Bo1. Tymczasem poznaliśmy już prawie wszystkie nagrody, których łączna wartość przekroczy 16,800 zł.

Więcej...
 
 
DreamHack Winter 2014 – trailer – będzie się działo
napisany przez: Pavilon, 19-11-2014 11:43 komentarzy: (0)
 
 
Już za tydzień rusza ostatni w tym roku wielki turniej Counter Strike Global Offensive – DreamHack Winter 2014 w Jönköping z pulą nagród 250,000$. Będzie to wydarzenie wyjątkowe dla polskich kibiców, gdyż w Szwecji zobaczymy dwie drużyny z naszego kraju – Virtus.pro oraz ESC Gaming. Obie rozpoczną zmagania w czwartek o 18.30 – stąd ulga, nie trzeba brać dnia wolnego w pracy, a i ze szkoły zdąży się spokojnie dotrzeć do domu. Zwycięzca turnieju zgarnie 100,000$, w tym roku było takich dwóch co zakosztowali tego zaszczytu – Virtus.pro w Katowicach oraz Ninjas in Pyjamas w Kolonii. Finał DreamHack Winter 2014 ma być transmitowany na żywo w telewizji na kanale Polsat Viasat Explore w sobotę 29 listopada o 20.30. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia trailera.

Więcej...
 
 
CS:GO Legends Series NA & EU - dwa pojedynki
napisany przez: Pavilon, 18-11-2014 23:18 komentarzy: (0)
 
 
W środę odbędą się dwa mecze z serii CS:GO Legends, których stawką za wygranie jest 1,000$. Jeden na scenie Północnej Ameryki pomiędzy iBUYPOWER vs eLevate rozpocznie się o godzinie 2.00 czasu europejskiego. Zespół iBUYPOWER będzie bronił tytułu wywalczonego w pierwszej odsłonie tej serii, w której pokonali 3-1 drużynę Denial. W drugim spotkaniu na scenie europejskiej o godzinie 17.30 zmierzy się fnatic z mousesports. Szwedzi od pokonania w CS:GO Legends Series #2 zespołu Virtus.pro nie schodzą z fotelu lidera. Zgarnęli już 3,000$ gdyż w kolejnych meczach triumfowali nad ESC Gaming oraz Copenhagen Wolves.

CS:GO Legends Series NA #2
godz. 02.00
 iBUYPOWER
vs
 Denial
x-x
- BO5

CS:GO Legends Series EU #5
godz. 17.30
 fnatic
vs
 mousesports
x-x
- BO5
*oba spotkania zostały przełożone z uwagi na zbliżający się DreamHack Winter 2014 i będą rozegrane po nim
stream live j.ang: http://www.hitbox.tv/efragtv

Więcej...
 
 
BenQ showmatch - Virtus.pro vs mousesports
napisany przez: Pavilon, 17-11-2014 17:59 komentarzy: (0)
 
 
W poniedziałek o godzinie 19.00 rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy Virtus.pro a mousesports organizowany przez frimę BenQ. Spotkanie rozegrane zostanie do dwóch wygranych map, a główną nagrodą dla zwycięzcy będzie 1000$. Patrząc po wczorajszych wynikach Virtus.pro, czeka nas ciekawy mecz. Mousesports wczoraj odpadło w półfinale z Cloud9, ale ostatnio jest także w wysokiej formie. Miejmy jednak nadzieję, że Polacy pójdą za ciosem i znowu zgarną główną nagrodę. Firam BenQ jest jednym ze sponsorów obu ekip.

BenQ showmatch

Jarosław 'pasha' Jarząbkowski
 Janusz 'Snax' Pogorzelski
 Wiktor 'TaZ' Wojtas
 Paweł 'byali' Bieliński
 Filip 'Neo' Kubski

0:2

mirage
14-16
cache
13-16

 Aleksi 'allu' Jalli
 Johannes 'tabseN' Wodarz
 Finn 'karrigan' Andersen
 Nikola 'LEGIJA' Ninić
 Chris 'chrisJ' de Jong
zapraszamy do dyskusji o meczu na nasze forum tutaj.
stream live j.ang: http://www.twitch.tv/roomonfire
stream live j.pol: http://www.twitch.tv/morgenowsky

Więcej...
 
 
Caseking King of Kings zostaje Virtus.pro !!
napisany przez: Pavilon, 17-11-2014 09:01 komentarzy: (1)
 
 
W przepięknym stylu Virtus.pro w dniu wczorajszym wygrało turniej Caseking King of Kings i zgarnęło przy tym 5,000$. Jeśli Polacy utrzymają taką formę do końca miesiąca na DreamHack Winter 2014 to możemy być spokojni o dobry wynik. Virtus.pro pewnie w półfinale pokonali, a raczej rozgromili Ninjas in Pyjamas, a w finale równie wyraźnie roznieśli Cloud9. Była to niemal perfekcyjna gra biało czerwonych, których do boju poprowadził tym razem Jarosław „pasha” Jarząbkowski, który został zawodnikiem finałowego spotkania gromadząc 47 fragów w 52 rundach. Brylowali też Paweł „byali” Bieliński oraz Janusz „Snax” Pogorzelski, którzy także wygrywali bardzo ważne pojedynki i rundy. Wielkie gratulacje dla Neo i spółki !!

Finał Caseking King of Kings:
16.11.2014
 Virtus.pro
vs
 Cloud9
2-0
 BO3
 (overpass 16-12, cache 16-8)  


Więcej...
 
 
ESEA 17 sezon prawie zakończony
napisany przez: Pavilon, 16-11-2014 20:12 komentarzy: (0)
 
 
Tylko finał ligi Invite pozostał do zakończenia siedemnastego sezonu w ESEA. Odbędzie się on w dniach 5-7 grudnia w Dallas, a pula nagród wynosi 47,500$. Tymczasem poznaliśmy już wszystkich zwycięzców, jeśli chodzi o europejskie ligi Main, Intermediate oraz Open. Niestety wśród nagrodzonych drużyn znajduje się tylko jedna drużyna z naszego kraju, a to pokazuje jak daleko za resztą europejskich krajów jesteśmy. Niestety mimo sporej rzeszy kibiców, brak jest u nas graczy z prawdziwego zdarzenia, którzy chcą rywalizować z innymi. Tym naszym jedynakiem jest noMERCY, które wygrało 300$ w lidze Open za zajęcie czwartego miejsca.

Więcej...
 

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9      »      [768]

MDDV
Shooters
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury