www.counter-strike.pl

 
Jakub "kuben" Gurczyński odpowiada!
napisany przez: velkow, 22-12-2007 16:23 komentarzy: (13)
 
 
Najlepszy dziennikarz e-sportowy na świecie, na co dzień redaktor serwisu GGL -  Michał "Carmac" Blicharz, postanowił przepytać jednego z zawodników duńskiej organizacji, jaką jest  Meet Your Makers. Wywiad został przeprowadzony z jakże znanym  Jakubem "kuben" Gurczyńskim. Autor głównie skupia się na przejściu zawodników do wyżej wspomnianego multigamingu. Oprócz tego narusza temat nieopublikowanego wywiadu z  Filipem "Neo" Kubskim, wyjazdu do LA, czy też złożonej pierwszej oferty MYM. Carmac pyta również o przyszłość graczy w nowej organizacji. Cały wywiad jest dostępny w angielskiej wersji językowej. Jeżeli jesteście ciekawi jak odpowiadał Jakub, to zapraszamy Was tutaj. Poniżej dzięki życzliwości jednego z czytelników -  woYt'a, mamy przetłumaczony w/w interview.

Przetłumaczony wywiad z kubenem
Carmac Co tak naprawdę wydarzyło się między pierwszą ofertą ze strony MYM, a obecną? Najpierw była oferta, następnie problemy na WCG w LA, kolejno zła atmosfera i brak porozumienia z zarządem PGS. Słyszałem także o wywiadzie, który nie został przepuszczony przez cenzurę, i w końcu PGS wystawiło was na sprzedaż....
kuben Byliśmy zaskoczeni oferta MYM. Nie podjęliśmy decyzji od razu gdyż każda osoba próbuję dążyć do perfekcji. My również. Aby to osiągnąć, potrzebne są lepsze warunki, lepsza płaca oraz stosunki z organizacja. Obiecali nam to wszystko zmienić, dlatego zostaliśmy w PGS. Atmosfera miedzy nami a zarządem nie była tak wielkim problemem, to był temat drugorzędny. Po powrocie z LA (gdzie zarząd nie zabookował graczom ani nie zapłacił za hotel oraz jedzenie), poczuliśmy sie z tym źle i już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy opuścić PGS tak szybko jak to będzie możliwe. Organizacja prawdopodobnie wiedziała, że zrezygnujemy w najbliższym czasie, i z tego powodu chcieli nas sprzedać.
Carmac Jak zareagowaliście na fakt, że kiedy wróciliście do Polski, Filip 'Ryan' Kasprowicz (menedżer zespołu) zrezygnował ze swojej funkcji i musieliście próbować z kimś innym rozwiązać wszystkie problemy?
kuben Było to trudne do zaakceptowania. Zostaliśmy zaproszeni do biura PGS na spotkania w celu zmiany kontraktów oraz dyskusji na temat zwrotu kosztów, które ponieśliśmy podczas pobytu w LA.
Carmac Czy macie o to pretensje do Ryana?
kuben Częściowo tak. Mógł nas przygotować na to w jakiś sposób zamiast porzucać wszystko nieoczekiwanie. Przypuszczam, ze nie był w stanie więcej radzić sobie tak dobrze z pracą. Musisz być zawzięty jeżeli chcesz sie ze wszystkim uporać. Filip jest takim typem człowieka. Zrobił wiele dobrego, ale nadszedł ten czas dla każdego z nas i myślę, że słusznie postąpił.
Carmac Więc jak to było? To wy opuściliście PGS czy PGS was wyrzuciło?
kuben Decyzja została podjęta za porozumieniem stron.
Carmac Czy zostały jeszcze jakieś zobowiązania po którejś stronie?
kuben Zwykle długo czekamy na pieniądze za wygrane turnieje. Została jedna sprawa, ale mamy nadzieje, ze PGS zachowa się odpowiednio i nie będzie z tym żadnych problemów.
Carmac Kiedy nadszedł czas, gdy pomyśleliście że zasługujecie na więcej niż PGS wam daje? Zarówno, jeśli chodzi o warunki finansowe jak i inne formy wsparcia?
kuben Nie wiem czy zasługiwaliśmy na więcej czy nie. Po prostu inne drużyny grające na tym samym poziomie, co my, zarabiały przynajmniej dwa, trzy razy więcej. Nie chodzi mi tutaj o zachłanność, czy coś podobnego. Ale pracujemy tak jak ty to robisz, czy twoi rodzice. Poświęcamy się w całości temu, dlatego powinniśmy zarabiać takie pieniądze.
Carmac Czy można powiedzieć, że utrzymanie was było za drogie dla PGS?
kuben Myślę że można tak. Jakiej wielkości był budżet? Tego nie wiem. Podczas negocjacji kontraktów obiecano nam wyjazdy na każdy turniej. Nie otrzymaliśmy tego, ponieważ budżet został ustalony dużo wcześniej na cały rok. Turnieje oczywiście odbywały się dosyć często, ale nie było pieniędzy żeby nas tam wysłać.
Carmac Mieliście długie pasmo wspaniałych zwycięstw, i wtedy na wielu obszarach wszystko zawaliło się jak domek z kart. Zostaliście wysłani przez zespól przed WCG na przygotowania do Szwecji a wyniki były słabe. Być może zaczęliście czuć sie jak gwiazdy i spoczęliście na laurach? Możę to wszystko wasza wina?
kuben Wina jest zawsze po obu stronach. Wiedzieliśmy, co robimy źle. Pracowaliśmy nad tym każdego dnia. Nadal próbujemy zapomnieć o tym, co zostaje za nami. Rok temu nie przejmowaliśmy się, z kim gramy i dla jakich celów. Można powiedzieć, że byliśmy beztroscy. Z czasem, wszystkie aspekty, o których wspomnieliśmy w tym wywiadzie zaczęły nas martwic.
Carmac Czy mięliście jakieś wewnętrzne problemy w zespole?
kuben Nigdy nie rozmawialiśmy o zmianie składu. Myślę, że byłby to duży cios dla każdego z nas w takim momencie. Jesteśmy drużyną stworzona z pięciu odmiennych ludzi, ale jesteśmy razem w stanie wygrywać.
Carmac Jak czuliście się przechodząc do MYM?
kuben Na pewno jest jakiś gorzki posmak. Większość fanów będzie nas pamiętać, jako PGS. Pod tym szyldem wygraliśmy nasze największe trofea. Kilku z nas grało w zespole od momentu jego utworzenia, wobec tego mamy sentyment i wielki szacunek. Pomimo tego ciągle chcemy powtórzyć nasze osiągnięcia.
Carmac Co sadzisz o 'klątwie MYM'? Ten zespół miał wielkich graczy, ale niczego nigdy nie wygrał.
kuben Muszę przyznać, że nigdy tak naprawdę nie śledziłem wyników MYM. Zawsze obawiałem się grać przeciwko nim, ponieważ mieli bardzo doświadczonych graczy. Sadzę, że zrobimy małą rewolucje w tej organizacji i zmienimy to, co mówi się o jej dywizji CS’a.
Carmac SK nie osiągnęło niczego po 2003, po latach sukcesów. Czy nie obawiasz się, że możecie wypalić się tak jak oni?
kuben To kwestia zaangażowania oraz treningu. Jeśli jest wola zwyciężania, to są także i tego efekty. Powrócą wcześniej czy później. Jeżeli my mogliśmy wygrać WSVG London, WCG, zdobyć 3 miejsce na CPL Winter, A-Gaming zdołało być trzecie na tegorocznym WCG, a emuLate było w stanie je wygrać. Dlaczego nie mogłaby zrobić tego jakaś inna drużyna? Podejście się zmieniło, zarówno i trendy. Sukces zależy obecnie od przygotowania.
Carmac Czego powinniśmy życzyć wam w roku 2008?
kuben Możesz nam życzyć wszystkiego najlepszego, obecnie i tak wszystko leży w naszych rekach. Będziemy robić, co w naszej mocy, aby godnie reprezentować Meet Your Makers.

Źródło: GGL
 

1.
17:45 22/12/2007

ale przetłumaczyc to juz cieżko ?

2.
18:00 22/12/2007

#1
a angielskiego sie ciezko nauczyc ? -_-

3.
18:18 22/12/2007

Na stronie PGS w komentarzach jest przetlumaczone.

4.
22:16 22/12/2007

jak sie ma 14 lat to jeszcze mam czas ?

5.
01:09 23/12/2007

kanter jest od 16lat wiec sie poucz angielskiego i pozniej powroc

6.
01:18 23/12/2007

gj
tlumaczenie tez dobre
kuben polak mysli po polsku i jego ang altwo zrozumiec i przetlumaczyc, ale niktore zdania Cormaca napisalbym inaczej ;p ale kazdy ma swoja interpretacje ^^
pozdrawiam
GJ

7.
11:18 23/12/2007

nice

8.
12:27 23/12/2007

#4 #5 hahahahah padlem btw. gj tam

9.
17:36 23/12/2007

to dlaczego loord zaczął grac majac 15 lat a neo majac 20 lat mówi ze gra juz 7 lat ? wiecej ?

10.
18:37 23/12/2007

omg neskłik wyjdz

11.
00:51 24/12/2007

#9
zeby taki jak ty zadawal pyatnia typu, dlaczego, czemu itp.
tak wogole to dziwnie kuben na tym zdjeciu wyszedl ;c

12.
10:32 25/12/2007

Wywiad fajny,ale fota z kosmosu ;o

13.
12:05 25/12/2007

fota z esl

By dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta zarejestruj się.

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Wszelkie komentarze naruszające regulamin i netykietę będą usuwane.

MDDV
Shooters
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury