www.counter-strike.pl

 
Antycheat nowej generacji
napisany przez: miva, 09-03-2015 20:16 komentarzy: (4)
 
 
Od afery z KQLY'm minęły już trzy miesiące. Zapowiadane wtedy następne bany dla pro-graczy skończyły się na innym francuskim zawodniku - Sf. Jednak tamto wydarzenie pokazało społeczności, że czitowanie na najwyższym poziomie, na największych lanach i przed oczami tysięcy ludzi jednak jest możliwe. Przez fora na całym świece przetoczyła się dyskusja na temat innych podejrzanych, pojawiła się nawet lista domniemanych cziterów, zawierająca, podobno, jednego z graczy Virtus.Pro.

Rozpoczęte wtedy "polowanie na czarownice" trwa do dziś i praktycznie codziennie pojawiają się filmy mające rzekomo udowadniać kolejne aim-locki, no-spready i inne oszustwa. Najbardziej oberwało się flushy, którego o czity oskarżali nawet inny profesjonalni zawodnicy. Sam zawodnik, sfrustrowany po tygodniach obelg, ogłosił na swoim facebooku, że ma w poważaniu całą społeczność a wszystkie dziwne momenty złapane podczas meczów sa spowodowane jego specyficznym stylem gry polegającym na częstym podnoszeniu myszki.

Dyskusja na temat winy szwedzkiego gracza ciągle jest gorąca, jednak w końcu pojawiło się narzędzie które być może w przyszłości zagwarantuje nam bezpieczeństwo na największych imprezach. Mowa o Game:ref, pierwszym na świecie hardware'owym antyczicie. Jak to działa? Gracz podpina myszkę do specjalnego urządzenia, które z kolei połączone jest z komputerem. Urządzenie to, w czasie rzeczywistym, porównuje ruchy myszką na podkładce z ruchami kursora/celownika w grze. Game:ref jest obecnie w fazie testów, jednak prototyp który już powstał ma 100% skuteczność(!) w wykrywaniu triggerbotów w CS:GO i auto-keypressów w DOTA2 i LoLu. Jak zapewnia konstruktor, opóźnienie występujące przy używaniu jego sprzętu nie przekracza 1ms.Czy Game:ref ma przyszłość? Jako antyczit dla niedzielnych graczy raczej nie. Trudno sobie wyobrazić wymuszanie zakupu tego sprzętu na każdym graczu. Tutaj już lepiej sprawdzi się nawet kontrowersyjny zapis w nowym regulaminie FaceIT.

Są jednak miejsca gdzie nowe urządzenie sprawdzi się idealnie. To wielkie imprezy, takie jak nadchodzący dużymi krokami ESL One w Katowicach. Jeśli organizatorzy nie przestraszą się nowości, to być może będziemy mieli w końcu gwarancję, że oglądamy w stu procentach 'czysty' turniej, a i sami zawodnicy będą zadowoleni - w końcu nikt nie będzie im już zabierał telefonów przed meczem ;)

Pozostaje trzymać kciuki za twórcę i jego chęci rozwoju prototypu, a także za największe organizacje na świecie - żeby zauważyly starania społeczności i skorzystały z nowych rozwiązań.
 

1.
21:41 09/03/2015

O co chodzi z dziwnym zapisem w regulaminie faceit?

2.
21:47 09/03/2015

https://pbs.twimg.com/media/B-IFz-TCIAAmO4J.png

w skrocie - moga ci wbic na chate i patrzec jak grasz :D

3.
12:50 11/03/2015

Jacku żyjesz ? O_o

4.
13:33 11/03/2015

Takie rozwiązanie podoba mi się bardzo. Czekam aż w dalekiej przyszłości będziemy czytać wiadomości, że jeden z graczy dostał owe urządzenie. Jednak ono pozwalało mu na używanie cheatów ;) ... Prędzej czy później ale tak będzie ;) ...

By dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta zarejestruj się.

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Wszelkie komentarze naruszające regulamin i netykietę będą usuwane.

MDDV
Shooters
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury