www.counter-strike.pl

 
Podsumowanie pierwszego dnia ESL One Katowice 2015
napisany przez: miva, 12-03-2015 20:46 komentarzy: (0)
 
 
Kilka minut po 13:00 rozpoczął się najbardziej oczekiwany turniej pierwszej połowy tego roku który jednocześnie jest największym odbywającym się w naszym kraju. W katowickim spodku spotkało się 16 najlepszych drużyn świata aby walczyć o czek na 100.000$. Polaków reprezentują tradycyjnie gracze Virtus.Pro, niewiele jednak brakło abyśmy mogli oglądać podczas tego weekendu dwie polskie drużyny. Pierwszy dzień turniejowy dobiegł już końca, dostarczając po drodze wielu emocji i niespodzianek. Poniżej krótkie podsumowanie.

Grupa A

Dwa pierwsze pojedynki tej grupy to prawdziwe mecze do jednej bramki. Fnatic nie dało szans Vox Eminor, a Natus Vincere zdeklasowało swoich rodaków z FlipSid3, odpowiednio do 2 i 3. Druga kolejka to dalsza dominacja Szwedów którzy łatwo pokonali NaVi. Vox starało się o niespodziankę, wykonało nawet pierwszy krok w jej kierunku, pokonując FlipSid3 do 2 na mapie de_cache, jednak w decydującym o wyjściu z grupy meczu ulegli NaVi.
W tej grupie bez zaskoczeń awansowali Fnatic oraz Navi, a Flipsid3 bez s1mple'a okazało się tylko statystą ugrywając w całym turnieju łącznie 4 rundy(!)

Grupa B

Ta grupa otwierała turniej dobrze zapowiadającym się bratobójczym pojedynkiem Francuzów. Gracze byłego Team-LDLC grający obecnie pod banderą EnVyUs podejmowali Titan na mapie de_cobblestone. Mecz nie zawiódł, jednak obyło się bez niespodzianek i faworyci zwyciężyli po zaciętej walce.
Kolejne dwa pojedynki to mecze bez historii; EnVyUs pokonało LGB, a samo LGB dość gładko wygrało z PENTA. Najlepsze jednak miało nadejść. Prawdziwym szokiem była druzgocąca porażka Titan z PENTA, która wyeliminowała ich z turnieju. Niemcy poszli za ciosem, i po rewanżu na LGB zostali czarnym koniem tej grupy, awansując dalej z drugiego miejsca, zaraz za EnVyUs.

Grupa C

Świetnym pojedynkiem CLG z HellRaisers rozpoczęły się mecze grupy C. HR po ugraniu 13 rund po stronie CT na de_nuke chyba poczuło się zbyt pewnie i gdy, po zmianie stron, Amerykanie zaczęli odrabiać straty, było już za późno na reakcję. Jeden z najlepszych meczów tego dnia zakończył się comebackiem CLG do wyniku 16:14.
Swoje mecze w tej grupie rozgrywał także jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju - NiP. Szwedzi w swoim otwarciu pewnie wygrali z Brazylijczykami z byłego Kabum, grającymi obecnie pod banderą Keyd Stars. Później równie gładko pokonali Amerykanów i zajęli pierwsze miejsce w tej grupie. W meczu decydującym o awansie spotkały się drużyny CLG i Keyd Stars.
Brazylijczycy, tak bardzo dopingowani właśnie przez drużynę CLG podczas kwalifikacji do tego majora, nie okazali wdzięczności i wyrzucili Amerykanów z turnieju.

Grupa D

Grupa w której grają Polacy rozpoczęła się właśnie ich meczem. Virtus.Pro podejmowało 3DMAX na mapie overpass i wygrało ją łatwo, mając cały czas kontrolę nad przebiegiem spotkania.
Sporą niespodziankę znów sprawili Amerykanie, tym razem przeciw Duńczykom, jednak ponownie na mapie de_nuke. Mecz potoczył się według bardzo podobnego scenariusza do tego z grupy C. Team SoloMid wygrał pierwszą połowę 13-2 i wydawało się ze dokończenie tego meczu to dla nich formalność, zwłaszcza że bez wątpienia są drużyną lepszą niż ukraińskie HellRaisers. Cloud9 nie zamierzało się jednak poddać, walczyło do końca i oddając tylko jedną rundę doprowadziło do ostatecznego zwycięstwa 16-14 i chyba największej niespodzianki pierwszego dnia turnieju.
W Finale grupy spotkali się Amerykanie i Polacy. VP po nerwowej końcówce wywalczyli awans z pierwszego miejsca, a Amerykanie ponownie spotkali się z TSM w meczu o wszystko. Duńczycy zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę i awansując z drugiego miejsca, wyrzucili Cloud9 z turnieju.
 

By dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta zarejestruj się.

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Wszelkie komentarze naruszające regulamin i netykietę będą usuwane.

MDDV
Shooters
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury