www.counter-strike.pl

PGS vs Neo, czyli wywiad którego nie było 15/01/2008

Wywiad guandiego z Neo stał się legendą. Nie z powodu tego jakie zostały zadane pytania, czy jakie padły odpowiedzi, a dlatego, że nigdy się nie ukazał. Czas w którym powstał był gorący, porażki w USA na Extreme Masters i WCG, konflikt z zarządem drużyny (słynny już hotel opłacany z własnych a nie klanowych funduszy), nie najlepsza atmosfera na linii gracze - redakcja PGS.
Czytelnicy strony PGS domagali się publikacji, a wywiad o którym było wiadomo, że powstał nie pojawiał się. Kto tak zdecydował i dlaczego - nie nam wyrokować, ważne, że dziś możecie go przeczytać! Neo zdecydował się udostępnić nam swoje odpowiedzi, jednak praw do publikacji pytań nie posiadamy. Dlatego pytania zastąpione zostały zdaniami opisującymi to, o co pytał guandi. Nie jest to może komfortowa sytuacja, ale tak naprawdę to odpowiedzi są najważniejsze.

Przed Wami - PGS vs Neo, czyli wywiad którego nie było.

PGSPytanie o ocenę występu drużyny w turniejach: WCG, EM LA oraz HLC?
Neo
Na WCG zagraliśmy średnio, przegrana z Roccat nie jest końcem świata aczkolwiek mogło być lepiej. W Los Angeles mięliśmy zamiar się zrewanżować, szkoda tylko, że PGS opłacało się bardziej zostawić nas w Stanach i jakoś tak wyszło, że nie zagraliśmy ani jednego meczu od WCG w Seattle do EM w Los Angeles bo dziwnym trafem nie znalazło się żadne miejsce do treningu. Natomiast na HLC zrobiliśmy swoje, chociaż wyniki mogłyby być lepsze.
PGSAutor pytania ocenia, że mimo iż drużyna była jednym z faworytów WCG, to nie zagrała najlepiej. Pyta czy została już przeprowadzona analiza występu.
Neo
Tak.
PGSPytanie o wyciągnięte wnioski.
Neo
Doszliśmy, że musimy więcej trenować zespołem, a indywidualne treningi nie są tak istotne.
PGSPoziom CS'a się wyrównał, czy po prostu drużyny, które były do tej pory na topie przechodzą kryzys?
Neo
Wydaje mi się, że poziom się wyrównuje.
PGSPytanie o zdanie Neo na temat wystepu na WCG drużyn jak A-Gaming czy Emazing Gaming? Czy to tylko chwilowa zwyżka formy, czy dołączą do czołówki?
Neo
Z A-Gaming zdarzało nam się dużo trenować, także nie jestem zaskoczony ich dobrym występem. O eMg dużo nie mogę powiedzieć. Po prostu dobrze zagrali przeciwko nam.
PGS Pytanie o ostrą reakcje na kolumnę guandiego zamieszczoną na stronie PGS po WCG. Dlaczego tak zareagowali?
Neo
Nie lubimy, gdy ktoś nie znając sprawy udaje głupio-mądrego i stara się wypowiadać na tematy, o których prawdopodobnie nie ma zielonego pojęcia. Ale co poradzić, każdy mówi to, co chce.
PGSPytanie o opinię Neo na temat wydarzeń w tygodniu poprzedzającym Extreme Masters.
Neo
Ciężko się tutaj wypowiadać. Problemy na wyjazdach zdarzały się juz nie raz, wiec w sumie można powiedzieć, że przyzwyczailiśmy sie. Miło jest wpaść na drugi koniec świata o północy i dowiedzieć się, że nie ma się gdzie spać. Żyć nie umierać. Mimo wszystko nie takie rzeczy się trafiały. Lubimy spać na podłogach, na lotnisku czy w inferno online, oraz opłacać hotele z własnych kieszeni. Zabawna też byłą podroż do Szwecji raz, gdy dowiedzieliśmy się, że źle obliczony został kosztorys i nie wliczono drogi powrotnej. Ostatecznie zrzucaliśmy się na chleb tostowy ze stacji benzynowej, który jedliśmy do wędlin zabranych z domu przez Wiktora. Mile również mamy wspomnienia z jednego z bootcampow w Sztokholmie, gdy to musieliśmy przenocować w kafejce. Siedzieliśmy na kompach od godziny 12 w południe to godziny 14 następnego dnia. Nie ma to jak dobry trening.
PGSAutor pyta czy teksty, które ukazały się na stronach netgaming.pl oraz cybersport.pl były opublikowane na podstawie rozmów z graczami PGS i czy postanowili rozmawiać z zarządem za pomocą mediów.
Neo
Rozmawiać z zarządem za pomocą prasy? Nie mięliśmy żadnego takiego planu. Powoli odpuszczamy sobie chyba jak widzimy, że jakiekolwiek próby dogadania się są bezcelowe. Serce się kraje, gdy dowiadujemy się, że obietnice, jak zwykle, nie pozostaną spełnione. Najwidoczniej taki juz nasz los.
PGS Autor pisze o problemie z zakwaterowaniem, miejscem do treningów i problemy z dodzwonieniem się do Ryana. Pyta czy drużyna nie miała wtedy myśli "trzeba było przejść do MYM".
Neo
No cóż, do MYM nie odeszliśmy ze względu na ofertę PGS, która wcale nie była lepsza od propozycji MYM'u, raczej jakiś tam sentyment, czy może nawet patriotyzm, nie pozwoliły nam na rozstanie się z 'domem'. Szkoda tylko, że Ryan nie miał z tym takich problemów i odszedł sobie, pozostawiając wiele spraw otwartych, jak na przykład obietnice składane podczas sytuacji z MYM. Krótko mówiąc obiecano nam wiele, nie dostaliśmy nic.
PGS Autor pisze, że wydarzenie wywołało spekulacje i plotki, pyta czy gracze wszystko wyjaśnili z zarządem.
Neo
Nic nie jest wyjaśnione, pozostają same niewiadome. Czeski film, w którym gramy główna role.
PGSExtreme Masters w Los Angeles i wniosek autora, że drużyna może czuć się zawiedziona (zakończone trzykropkiem)
Neo
Czy to jest pytanie?
PGS"Tak" - zmiana formy pytania, jak pisze autor dla ułatwienia, czy mają poczucie zawodu po Extreme Masters w Los Angeles?
Neo
Mamy.
PGS Czy zastanawiali się nad powodami tego wyniku?
Neo
Prawdopodobnie wszystkiego po trochu. Na profesjonalnym poziomie, na formę składa się wiele czynników, bardzo ważne są również warunki do grania, których niestety ostatnio nie mamy zapewnionych.
PGS"Powrót do Polski" i nawiązując do HLC pytanie, czy był moment w którym gracze pomyśleli, że będą mogli mieć problemy z polskimi klanami?
Neo
Na Heyah Logitech Cybersport aka. Ostateczna Rozgrywka aka Cyber Gwiezdne Wojny celowaliśmy w top3. Staraliśmy się realnie patrzeć na sytuacje. Jak już Pionas wspomniał w wywiadzie mięliśmy szczęście. No cóż, nie da się ukryć, fartem wygraliśmy. Boję się, co dopiero będzie na PGA. Może akurat sobotni trening w grę Crysis na PGA pomoże nam w osiągnięciu sukcesu i zdobycia pierwszego miejsca.
PGSZdanie o wysoce zawieszonej przez FX poprzeczce w finale (zakończone trzykropkiem).
Neo
Powtórzę moje pytanie: czy to jest pytanie? Piszesz artykuł czy przeprowadzasz wywiad.
PGSPonowne ułatwienie dla Neo i zmiana formy - jak ocenia postawę FX w meczu finałowym?
Neo
Dobrze zagrali.
PGSZdanie o innych polskich drużynach, o United, które było w Birmingham i FX, ktore ma coraz wyzsze ambicje. Pytanie czy bedziemy mieli trzy liczące się zespoły?
Neo
'Trzy liczące się drużyny? Ja myślałem, że nie mamy juz żadnej.
PGSDrużyna nie wybiera się na CPL Winter, pytanie o plany na najbliższy czas?
Neo
Prawdę mówiąc chcielibyśmy polecieć na każdy turniej, na przykład Kode5 czy Asus w Rosji. Niestety pytanie to trzeba skierować do zarządu. Może on wie, gdzie nas chce wysłać, my tego nie wiemy. Podobno nie mamy slota na DreamHacku - LOL.
PGSJak wiadomo zdaniem autora, nie jadą do Rosji, bo nie mają wiz. Czy oczekiwali, że zarzad załatwi wszystkie formalności?
Neo
Nie obwiniamy nikogo za to, że nie mięliśmy na to czasu. Chociaż trzeba przyznać, że w tym kierunku nie zrobili oni nic, mimo tego, że są za nas odpowiedzialni.
PGS Zdanie o fanach zespołu, którzy zastanawiają się jaka będzie przyszłość PGS.cs. Pytanie jak zapatrują się na kolejny rok w barwach klanu (do wygaśnięcia kontraktów jeszcze sporo czasu)?
Neo
Myślę, że kolejny rok w PGS-Gaming jest niczym koniec świata przepowiedziany przez szamana z plemienia Wagatiki. Lub jak moje szanse na zdobycie mistrzostwa świata w skoku w dal.

Na koniec chciałbym zadedykować ulubiona piosenkę dywizji CS zarządowi PGS - Kasia Cerekwicka - SOS.Autor: oryginalne pytania: PGS|guandi; treść zastępcza: JoleKK

« Powrót
1.
18:25 15/01/2008

z tą piosenką Neo ma racje ;]

2.
18:46 15/01/2008

=d

3.
18:47 15/01/2008

heh, czytając ten wywiad odrazu można odczuć, że panowie nie pałają do siebie sympatią ; )

4.
19:05 15/01/2008

już widać czemu guandi nie chciał tego opublikować ;o Ten tekst był trafiony "Myślę, że kolejny rok w PGS-Gaming jest niczym koniec świata przepowiedziany przez szamana z plemienia Wagatiki."

5.
19:22 15/01/2008

pojechał :D

6.
19:46 15/01/2008

Znam tego szamana. Ogolnie Neo ma racje szczegolnie te ostatnie sdania

7.
19:51 15/01/2008

n1....

8.
19:54 15/01/2008

dobrze, ze w koncu wyszedl ten wywiad

9.
19:55 15/01/2008

Neo Owned again^^ "Na koniec chciałbym zadedykować ulubiona piosenkę dywizji CS zarządowi PGS - Kasia Cerekwicka - SOS."

10.
20:25 15/01/2008

no troche trzeba bylo czekac na ten wywiad ale jest

11.
20:49 15/01/2008

pgs propaganda

12.
20:54 15/01/2008

"szamana z plemienia Wagatiki" hehe ^^

Nice wywiad Neo^^

13.
21:29 15/01/2008

Głupie pytania na które NE0 mądrze odpowiadał ;) GJ NE0 GL in mYm

14.
21:55 15/01/2008

No to teraz czekamy na ruch ze strony Pi Dżi eS :P

15.
21:56 15/01/2008

#13 nie widze tam glupich pytan? Widze tylko pyskowke gwiazdy, ktorej Neo z siebie nigdy nie robi (dlatego troche dziwia mnie jego odpowiedzi). On przynajmniej wie, ze jest od grania, a reszta go nie obchodzi i chwała mu za to.

16.
22:19 15/01/2008

#15
gwiazda? chyba tylko w jakims spoleczenstwie e-sportowym, bo jakbys zapytal 100 przechodniow na ulicy to moze z 1 max 3 osoby wiedzialoby o kogo chodzi.

17.
23:40 15/01/2008

#16 a jeśli przechadzałbyś się na lanie (DreamHack) i spytał byś kim jest Neo..? może 1 max 3 osoby by nie wiedziały.. dlatego też uważa się go za gwiazdę!! w owym społeczeństwie..

18.
23:46 15/01/2008

#17
gwiazda, gwiazdzie nie rowna

19.
23:49 15/01/2008

BO TO JA JESTEM GWIAAAAZDĄ GWIAAAZDĄ LUUUDZI FANTAZJĄĄĄ!!

No...:)
#8 Czy dobrze??:)
Nic on nie zmieni dzisiaj:)

20.
09:20 16/01/2008

Neo nie umie czytac ze zrozumieniem? :

21.
11:10 16/01/2008

Założę się, że gdyby nie blog ddr'a na PGS-gaming.pl nikt nie napisałby news'a, że na CS.pl znalazł się ten wywiad ;) Chyba, żeby napisałby o tym FOMFNY pod jakimś news'em w komentarzach ;)

22.
12:54 16/01/2008

To zaklad juz przegrales w przedbiegach...

23.
14:04 16/01/2008

Brawo neo

24.
14:47 16/01/2008

neo tez inteligencja nie tryska. chyba nie potrafil zrozumiec podczas wywiadu, ze jest to nawiazanie do przeprowadznego wczesniej innego, oraz ze "autor PGS" nie moze zadawac pytan takich samych, jak we wczesniejszym wywiadzie.
poza tym wg mnie czuje sie on zbyt wielka gwiazda - jakby pilki noznej. taki wielce niedostepny, chcialby, zeby wszystko bylo kolorowe, pojechac tam gdzie chciec, kasa do raczki, wszystko zaklepane. a jeszcze z 4-5 lat temu o kasie z tego nawet nie myslal, ale co ona robi z ludzmi ...

25.
14:50 16/01/2008

i dodam takze, ze esport - podobnie jak esport coraz bardziej zalezny jest takze od kibicow - czyli takze sponsorow. a ich ignorowanie jest po prostu dla mnie smieszne, tak samo jak ludzie, ktorzy slepo zakochani sa w neo i reszcie graczy z jego klanu. oczywiscie nie krytukuje umiejetnosci tych ludzi, tylko ich stosunek do kibicow czy spoleczenstwa, ktorzy po prostu chca znac prawde, a nie jakies smieszne zamieszania, ktore niewiadomo czemu sa warte.

26.
15:55 16/01/2008

#24,#25 neo nie wyssał tego z palca ;] niektóre wyjazdy były obiecane ale jak widać nic nie doszło do skutku?

27.
16:12 16/01/2008

#25 chłopcze, ale to są ich sprawy publiczne i nie muszą o tym informować publiki. Robią to wyłącznie z własnej woli. Aha i co ich obchodzi Twoje zdanie? Taka prawda - wiem, że Cię ona boli.

28.
18:18 16/01/2008

#27 ich sprawy prywatne, jak juz.
oczywiscie, ale jest to esport tak jak sport w realnym swiecie - i takie wiadomosci po prostu powinny byc podawane do publicznej informacji - a jesli nie to po kiego gwizdka rozpetywali w ogole ta afere? powinno byc cicho - news ze "za porozumieniem stron rozwiazano kontakty" i wszystko.
poza tym tak jak pisalem, kasa daje w glowke...

29.
20:15 16/01/2008

#28
tak jak pisalo, wybralbys 2 skutery czy jakias luksusowa fure?

30.
22:41 16/01/2008

#22 Wyraziłem się nieściśle. Chodziło mi o to, że nikt nie napisze news'a na PGS-gaming.pl o tym. A na chwilę obecną takiego nie widzę.

31.
06:05 17/01/2008

A no oczywiscie, tu masz racje FragStar :)

32.
07:43 17/01/2008

ale i na serwisie pgsu od dluzszego czasu nie ma newsow na tematy csowe ;)

33.
13:36 17/01/2008

#24 a czy ty byś chciał jeździc w miejsca w których nie wiesz co cie może spotkac?

34.
14:52 17/01/2008

Ludzi dogarnijcie.Neo ma racje po co piszecie ze pieniadze zmieniaja ludzi ze jest za wielka gzwiadza czy tym podobne rzeczy?? postaw sie na jego miejscu masz objecany wyjazd i nagle sie dowiadujesz ze nic z tego bo wszyscy maja to w dupie lub co gorasza jedziesz gdzies za granice i nagle okazuje sie ze takze maja cie w dupie nie zapewnili ci ani zarcia ani noclegu. Teraz pomysl koles co ty bys czul jak by ciebie wystawili do wiatru i potraktowali tak jak ich...
P.S najpierw pomysl potem pisz

35.
19:36 19/01/2008

#34 o ja pierdole zarcia mu nie zapewnili niech sie chlopak rozplacze i do mamusi leci... jakos nie widac po nim ze chlopak gloduje

36.
00:44 22/01/2008

#35 :):):):):):):)):) To prawda.

37.
00:49 22/01/2008

http://piotrcyrek.salon24.pl/56719,index.html

By dodać komentarz musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta zarejestruj się.

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Wszelkie komentarze naruszające regulamin i netykietę będą usuwane.

MDDV
Shooters
© 1999-2012 Counter-Strike.PL Sebastian Kasperek | Rosi CMS © MD Software | Zdjęcia reklamowe | Czarter jachtów Mazury